Expand Cut Tags

No cut tags
[personal profile] hisime
Якимось чином я примудрилася досі не читати Андруховича. Тобто десь у старших класах я проковтнула дві його перші поетичні збірки, що були в районній бібліотеці, на вірші з яких іще є пісні «Плачу Єремії».І на тому якось поставила собі «галку», що з творчістю знайома, а до прози так і не дійшла. І лише минулого року трохи завтичила на ю-тубі публічні лекції з україської літератури, серед яких дивилася прочитані Прохаськом, бо то ж Прохасько, і про Антонича від Андруховича, тільки тому що це ж про Антонича! І лише з тої лекції я дізналася, що Андрухович написав про Антонича цілий роман, і досить давно, а я про те ні слухом. Цього вже було досить, аби почати читати, а тут іще позитивні відгуки про письменника від знайомих і те, що як лектор він, власне, говорив якісь розумні адекватні речі. «Дванадцять обручів» почала в електронці, а потім придбала книжку в благодійній книгарні, що діяла влітку в парку Пушкіна (крута ідея з книгарнею).
Називати «Дванадцять обручів» романом про Антонича було, звичайно, перебільшенням. Гаразд, у ньому є лінія про Антонича. І вона прекрасна, на мою думку. Так, вона містила те, що можна назвати паплюженням пам’яті, але то було паплюження з літературним смаком і знанням першоджерел, і я із задоволенням прочитала б чогось такого більше. Однак Антонича в романі було саме стільки, щоб хотілося ще. Інші лінії викликали думки на кшталт «нащо це мені?».
Загалом починався твір захопливо. Найкраще було те, що я нарешті не почувала себе зовсім тупою на просторах постмодернізму. Густі алюзії на Антонича, подекуди півслова з Шевченка і цілий абзац дослівного цитування Прохаська – це був екстаз. Та на другій половині мені стало забагато безсенсовних траху, пиятики та якоїсь пересічності всіх тих морально-статевих проблем. І, схоже, із цього переліку саме пересічність дратувала найбільше.
На моєму читацькому досвіді є ще шматок Андруховичевого перекладу «Гамлета». І він мені допомагає таки зробити висновок, що автор схильний сміливо змішувати високе з низьким, але низького в тому коктейлі трохи більше, ніж треба на мій смак. І попри це я, мабуть, читатиму його ще. Але через певний час.

Date: 2016-01-08 01:44 pm (UTC)
minimumvoli: (Default)
From: [personal profile] minimumvoli
какой уместный и своевременный отзыв - я давно уже собираюсь прочесть этот роман, но всё никак за него не возьмусь. правда, пьянки и бессмысленный трах с Антоничем что-то в моей голове никак не увязываются.

Profile

hisime

July 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16 171819202122
23242526272829
3031     

Page Summary

Style Credit

Page generated Sep. 23rd, 2017 02:38 pm
Powered by Dreamwidth Studios